Nowości


Naprawy monitorów LG 34UC97C-B itp. -- 14.06.2022

Naprawiamy większość usterek monitorów LG 34UC97C-B itp. Modele te cechuje usterkowość płyt głównych, objawiająca się najczęściej po prostu niemożliwością uruchomienia monitora. Do ujawnienia się usterek dochodzi często w wyniku nagłego zaniku napięcia w sieci zasilającej. Monitor nie chce się już "podnieść". Konieczny jest serwis.
 

Kilka słów o gwarancjach na naprawy -- 22.02.2022

Okres gwarancji na wykonaną usługę (robociznę) wynosi do 12 miesięcy. Natomiast na wymienione elementy od 3 do 6 miesięcy, ponieważ tyle dostajemy od dostawców/producentów podzespołów i nie mamy na to wpływu. W przypadku wystąpienia powtórnej usterki w okresie gwarancyjnym na usługę, klient nie ponosi kosztów robocizny związanej z kolejną naprawą. Natomiast jeśli usterka wymaga powtórnej wymiany tych samych podzespołów, klient nie płaci za nie, jeśli są one objęte jeszcze gwarancją producenta lub dostawcy. Zwykle jest to okres od 3 do 6 miesięcy od daty zakupu i wykonania pierwszej naprawy.
 

Naprawy monitorów LG 31MU97-B, 31MU97Z-B, 34UM95, 34MU95 itp. -- 01.10.2021

Naprawiamy większość usterek monitorów LG 31MU97-B, 31MU97Z-B, 34UM95, 34MU95 itp. Modele te cechuje usterkowość płyt głównych, objawiająca się najczęściej po prostu niemożliwością uruchomienia monitora. Do ujawnienia się usterek dochodzi często w wyniku nagłego zaniku napięcia w sieci zasilającej. Monitor nie chce się już "podnieść". Konieczny jest serwis.
 

Większość podświetleń jest dostępna -- 21.09.2020

W chwili obecnej dostępne są już dobrej jakości (zdarza się, że trwalsze od oryginalnych) moduły podświetleń do większości marek i modeli telewizorów LED obecnych na polskim rynku. Nie ma więc większego problemu z wymianą ich np. w popularnych telewizorach Samsung, LG czy Sony. O kosztach i terminach napraw pisaliśmy już poniżej.
 

Pandemia w niczym nam nie przeszkadza! -- 30.03.2020

Drodzy klienci, informujemy, że w czasach pandemii pracujemy całkowicie normalnie. Godziny pracy nie uległy zmianie - sprzet można dostarczać do serwisu codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11 - 19. Nie trzeba się umawiać. Terminy większości napraw nie uległy istotnemu wydłużeniu. O szczegóły zawsze można zapytac telefonicznie. Zapraszamy!
 

Opłacalność wymiany podświetleń LED -- 10.10.2019

Klienci często zadają pytania:
Na jak długo wystarczy nowe podświetlenie? Czy wymiana podświetlenia się opłaca?

Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że nowe, oryginalne podświetlenie ma trwałość około 4-5 lat lub nawet dłużej, jeśli jego siła ustawiona jest w telewizorze na maksymalnie 70% maksymalnej wartości.

A czy to się opłaca? W telewizorach LG i Samsung obserwujemy mało innych (niż zużycie podświetlenia) usterek, dlatego uważamy, że telewizor po naprawie (za 20-30% ceny nowego) będzie Państwu służył jeszcze kilka lat. Biorąc pod uwagę, że nowy psuje się już po 4-5 latach, wydaje się, że wymiana podświetlenia jest jak najbardziej opłacalna. Ceny można znaleźć w poście poniżej.
 

Wymiana podświetleń LED w telewizorach -- 09.08.2019

Polecamy profesjonalną wymianę zużytych podświetleń LED w telewizorach LG i Samsung. Wymieniamy zawsze kompletne podświetlenia. Stosujemy przy tym oryginalne listwy podświetlające. Zapewnia to maksymalnie wysoką jakość usługi (równomierność podświetlenia ekranu, odcień świecenia i reprodukcję barw zgodną z oryginałem), jak również długi okres elsploatacji telewizora po naprawie. Jeśli więc telewizor stracił całkowicie obraz, migoce czy dostaje jasnych lub ciemnych plam na ekranie, zapraszamy! Czas wykonania usługi to zwykle 2 -3 dni, koszt w zależności od przekątnej (32'' - 42'') od 290 do 430 złotych.
 

HP L2306x -- 25.04.2019

Informujemy, że bez problemu usuwamy większość uszkodzeń monitorów typu HP L2306x. Monitory te cierpią na problemy z przedwczesnym zużyciem elementów zasilaczy i uszkadzaniem się pamięci zawierającej orogramowanie sprzętowe.
 

Dell U2713Hmt -- 11.01.2019

W chwili obecnej mamy już znów dostęp do większości części zamiennych do tego modelu! Dzięki temu możemy te monitory szybko i sprawnie naprawiać. Części zamienne są jednak drogie, co rzutuje na ponadprzeciętne ceny napraw (zwykle od 240 złotych). Uważamy jednak, że z uwagi na parametry tych Dell'i naprawy te są całkowicie opłacalne.
 

Przeszło 1000 napraw w 2018 roku -- 02.01.2019

W minionym roku naprawiliśmy dla Państwa blisko 900 monitorów i około 200 telewizorów. Współczynnik reklamacji wyniósł 1 na 100. Wszystkie reklamacje rozstrzygnęliśmy na korzyść Klienta. Wśród naprawianych marek przeważał Samsung i LG, jednak nie z uwagi na większą awaryjność a z powodu ogromnej popularności tych producentów na polskim rynku. Zdecydowaną większość napraw wykonaliśmy w trybie ekspresowym - w ciągu 1 do 24 godzin. Tym samym staramy się w jak największym stopniu sprostać Państwa wymaganiom. Zapraszamy!
 

Naprwy monitorów IIyama serii HDS -- 14.07.2017

Informujemy, że wznawiamy wykonywanie napraw (modułów kontrolera) monitorów Iiyama serii B/HDS, np. B2274HDS, XB2374HDS, B2475HDS itp. Chodzi o uszkodzenia objawiające się okresowym wyłączanem monitorów, blokowaniem przycisków klawiaturki lokalnej itp. W chwili obecnej jesteśmy w stanie wykonać zdecydowaną większość tego typu napraw. O szczegóły prosimy pytać telefonicznie lub mailowo.
 

Godziny pracy w lipcu i sierpniu -- 01.07.2017

Drodzy klienci, informujemy, że lipcu i sierpniu nasz serwis monitorów będzie pracował normalnie - od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 - 19:00. W soboty i niedziele serwis będzie nieczynny. Zapraszamy!
 

Serwis monitorów USG i RTG -- 02.04.2017

Mimo coraz mniejszej pozostającej w użyciu ilości komputerów stacjonarnych, wciąż naprawiamy dużo monitorów. Poza standardowym zastosowaniem przydają się one jako zwiększające wygodę pracy ekrany do laptopów, monitory do tunerów telewizyjnych, konsoli itp. Naprawiamy często sprzęt, który powrócił do łask nawet po kilku latach. Monitory są też nadal powszechnie stosowane w biurach, firmach, szpitalach, szkołach itp. Również naprawy są nadal opłacalne. Ich ceny nie uległy zmianie od dość dawna, a prawidłowo naprawiony sprzęt powinien służyć użytkownikowi jeszcze co najmniej dwa - trzy lata.
 

Serwis monitorów USG i RTG -- 27.12.2016

Od wielu lat naprawiamy monitory do obrazowania USG i badań radiologicznych (RTG) stosowane w placówkach ochrony zdrowia i gabinetach/klinikach weterynaryjnych. Wymieniamy również zużyte podświetlenia CCFL matryc w takich monitorach na nowoczesne listwy LED. Zużycie lamp CCFL jest częstą usterką, objawiającą się znikającym lub (i) niestabilnym obrazem. Naprawy takie są jak najbardziej opłacalne, gdyż koszt zamiennych urządzeń jest zwykle bardzo wysoki. Koszt naprawy panelu/monitora specjalistycznego to zwykle zaledwie ułamek jego wartości.
 

Popularne usterki monitorów -- 16.11.2016

Najczęściej spotykanym objawem jest "czarny ekran", ekran gasnący po chwili od włączenia itp. Jest to zwykle wynik awarii zespołu podświetlającego - zasilacza, inwertera świetlówek lub regulatora LED bądź samych lamp podświetlających czy listew LED. Innym, równie częstym objawem jest brak możliwości uruchomienia monitora (kontrolka zasilania nie świeci, błyska, ekran pozostaje czarny itp.). Zdarza się, że monitor wyłącza się po chwili od próby uruchomienia lub po wielokrotnych próbach. Ekran jest ciemniejszy niż zwykle, migoce itp. Najczęściej oznacza to niesprawność bloku zasilającego.
Usunięcie takich usterek jest zwykle niedrogie, w każdym razie jest naprawdę dużo tańsze niż zakup nowego monitora. Terminy wykonania napraw są krótkie, zwykle jednodniowe. Nieco drożesze są wymiany lamp lub istalacja listew LED.
 

Wymiana podświetleń na LED - FAQ -- 06.09.2016

Otrzymujemy sporo pytań o wymiany podświetlenia w monitorach. Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane:
Jasność ekranu jest taka sama lub większa jak w przypadku lamp CCFL. Równomierność podświetlenia monitora jest praktycznie bez zmian. We współczesnych diodach LED widmo odpowiada nowym lampom CCFL. Temperatura barwowa to ok. 6800 K. Reprodukcja kolorów pozostaje więc najczęściej bez zmian. Zakres regulacji jesności jest zwykle większy niż przed wymianą lamp na diody. Zdarza się, że regulacja jasności działa odwrotnie, co nie ma wpływu na walory użytkowe. Po zmianie monitor pobiera zwykle około dwukrotnie mniej prądu. Koszt operacji jest dość wysoki: 120 - 250 złotych.w zależności od wielkości matrycy i ilości stosowanych oryginalnie lamp. Przeciętna trwałość podświetlenia LED jest większa niż lamp CCFL zwłaszcza jeśli nie będziemy korzystać z jasności maksymalnej. W miarę możliwości staramy się naprawić każdy monitor, zwłaszcza profesjonalny. Staramy się ratować monitory CCTV, medyczne, panele od przeróżnych maszyn, monitory z punktów informacyjnych, bankomatów itp.
 

Godziny pracy w lipcu -- 01.08.2016

Drodzy klienci, informujemy, że lipcu i sierpniu br. serwis monitorów będzie pracował normalnie - od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 - 19:00. W soboty i niedziele i 15.08 (święto) serwis będzie nieczynny. Zapraszamy!
 

Wymina podświetlenia w monitorach profesjonalnych i specjalnych -- 19.05.2016

Już od dość dawna przeprowadzamy naprawy monitorów profesjonalnych i specjalnych, wymagających wymiany kompletnych podświetleń. W chwili obecnej, jeśli to tylko możliwe, montujemy nowocześniejsze od świetlówkowych podświetlenia LED. Mają one większą trwałość, niższą awaryjność i zużywają znacznie mniej energii. Sprawdzają się wyjątkowo dobrze w monitorach nadzoru i telewizji przemysłowej CCTV.
 

Naprwy monitorów IIyama serii B HDS -- 02.04.2016

Informujemy, że z powodu braku na rynku (lub zbyt wysokiej ceny) modułów kontrolera (mpcb), nie jeste?my w stanie wykonać niektórych napraw monitorów Iiyama serii B/HDS, np. B2274HDS, XB2374HDS, B2475HDS itp. Inne modele monitorów Iiyama naprawiamy zwykle bezproblemowo. O szczegóły prosimy zawsze pytać telefonicznie, mailowo lub przez FB.
 

Naprwa monitorów Dell U2412M -- 22.02.2016

W ostatnim okresie trafiło do naszego serwisu kilka egzemplarzy monitorów Dell U2412 lub U2412M. Najczęściej z usterkami bloku zasilacza i sterowania podświetleniem LED. Takie uszkodzenia daje się stosunkowo łatwo usunąć. Monitory te wyposażono w matryce w proporcji 16:10 (1920x1200), charakteryzujące się dobrą reprodukcją kolorów (IPS LG), warto jest więc je naprawić. Koszt ewentualnych nie przekracza zwykle ceny Naprawy standardowej monitora 24'' według naszgo cennika.
 

Rok 2016 - Krótkie podsumowanie -- 10.01.2016

W ubiegłym roku naprawiliśmy 1195 monitorów. Były to głownie Samsungi, i LG, ale rónież Dell, HP, Asus i inne marki. Serwisowaliśmy też z powodzeniem około 150 telewizorów, głownie marek Samsung i LG.

Odsetek reklamacji wykonanch usług utrzymał się na poziomie 1/100, był więc naprawdę niewielki. Co istotne, wszystkie zgłoszone reklamacje rozstrzygnęliśmy na korzyść Klientów.

Ceny usług w roku 2015 praktyycznie nie uległy zmianie.
 

Godziny pracy serwisu w okresie świąteczno-noworocznym -- 23.12.2015

Drodzy Klienci, nasz serwis będzie pracował w nadchodzącym okresie następująco:
24.12 - 27.12 - serwis nieczynny, 28.12 - 30.12 - pracujemy normalnie, 31.12 - pracujemy do godziny 17, 1.01 - 3.01 - serwis nieczynny, 4.01 i 5.01 - pracujemy normalnie, 6.01 - serwis nieczynny. Zapraszamy!
 

Naprawa telewizorów w naszym serwisie -- 01.12.2015

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że poza serwisem monitorów zajmujemy się również od wielu lat napraw? telewizorów o przekątnej do 42 cali. Prowadzimy naprawy odbiorników LCD z pod?wietleniem CCFL i LED. Naprawiamy lub wymieniamy zasilacze, inwertery, moduły t-con oraz płyty główne. Nie wymieniamy natomiast matryc! Serwis telewizorów prowadzimy wył?cznie u nas - nie dojeżdżamy. Pozwala to ograniczyć cenę naprawy i zapewnić wła?ciwe warunki wykonania usługi.
 

W dnaich 12.11 i 13.11 serwis monitorów czynny normalnie -- 10.11.2015

Drodzy Klienci, nasz serwis będzie nieczynny w dniu 11.11 ale w dniach 12.11 i 13.11 pracujemy normalnie w godzinach 11 - 19. Zapraszamy!
 

Kolejny stały klient serwisu -- 12.09.2015

Pragniemy poinformować, że obok wielu innych warszawskich szpitali i placówek służby zdrowia, kolejnym stałym klientem naszego serwisu zostało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, któremu naprawiliśmy lub zmodernizowaliśmy (do podświetleń LED) już wiele monitorów.
 

Serwis monitorów AD - American Dynamics -- 18.08.2015

Od wielu lat serwisujemy profesjonalne monitory AD American Dynamics, znajdujące zastosowane w monitoringu i nadzorze. Najczęściej są to modele ADMNM17LCD i ADMNM19LCD. Naprawy standardowe obejmują przede wszystkim bloki zasilające, inwertery i kontrolery (w miarę dostępności części zamiennych).
 

W lipcu pracujemy normalnie -- 01.07.2015

Informujemy, że w lipcu serwis monitorów będzie czynny normalnie: od poniedziałku do piątku, w godzinach 11 - 19. Zapraszamy!
 

W serwisie można już zapłacić kartą -- 25.06.2015

Z myślą o wygodzie naszych klientów, z dniem 1 lipca 2015 roku rozpoczynamy przyjmowanie płatności kartami płatniczymi Visa, Mastercard i Maestro. Oczywiście za naprawy nadal będzie można płacić gotówką lub przelewem odroczonym nawet do 21 dni.
 

Serwis monitorów dla warszawskich szpitali -- 05.06.2015

Od wielu lat stałym klientem serwisu monitorów pozostaje Centralny Szpital Kliniczny MSW, któremu naprawiamy standardowe monitory biurowe różnego typu ekrany profesjonalne, m.in. do urządzeń medycznych. Warto również wspomnieć, że z naszych usług korzysta również kilka innych warszawskich szpitali i innych placówek ochrony zdrowia, choćby Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
 

Naprawy monitorów NEC P221w -- 19.05.2015

Ostatnio naprawiamy sporo popularnych monitorów profesjonalnych NEC model P221W. Usuwamy głównie usterki zasilaczy, kontrolerów t-con, rzadziej bloków inwerterów i lamp podświetlających. Z uwagi na wartość tych monitorów, większość napraw mimo wyższych niż zwykle cen jest jak najbardziej opłacalna i akceptowalna.
 

Zasilacze do monitorów Apple Cinema Display -- 21.04.2015

Naprawiamy zasilacze do monitorów Apple Cinema Display. Wszystko w miarę dostępności części zamiennych. Najczęście spotykane są modele to mocy 65 W (Cinema Display 65W Power Adapter) i 90 W (Cinema HD Display 90W Power Adapter), stosowane od monitorów 21'' i 23''. Rzadziej spotyka się modele o mocy 150 Watów od monitorów 30-to calowych. Warto zauważyć, że zasilacze większej mocy mogą zawsze zastąpić te o mocy mniejszej.
Wobec kłopotów z dostępnością oraz wysoką ceną zasilaczy oryginalnych, naprawy są zwykle opłacalne.
 

Naprawy Samsungów serii T -- 10.04.2015

Od paru lat naprawiamy monitory Samsung Synchmaster T, np. T190, T200, T220, T240, T260, również w wersji HD (z wbudowanym tunerem). Najczęściej usuwamy usterki zasilaczy/inwerterów i zespołów lamp CCFL. Naprawy tych monitorów są przeciętnie złożone, wyceniane zwykle jako standardowe. Najczęściej udaje się je wykonać w ciągu 1 do 24 godzin.
W Samsungach z tej serii możliwa jest również wymina podświetlenia matryc na diodowe - LED. Może to zapewnić monitorowi niemal "drugie życie", gdyż po takim zabiegu pracuje często jeszcze długie lata.
 

Naprawy paneli specjalistycznych -- 15.03.2015

Poza typowymi dla naszego serwisu naprawami monitorów komputerowych, zajmujemy się również sprzętem specjalistycznym, np. monitorami/ekranami/panelami od różnego rodzaju automatów, kiosków informacyjnych, bankomatów a także urządzeń przemysłowych i aparatury medycznej. Naprawy tego typu są zwykle opłacalne, jednak możliwe tylko w miarę dostępności (często specjalistycznych) części zamiennych. Ceny i terminy wykonania usług ustalane są indywidualnie.
 

Wymiana podświetlenia w matrycach LCD z CCFL na LED -- 17.02.2015

Od dłuższego czasu wymieniamy również podświetlenia matryc LCD ze świetlówkowych (lampy CCFL) na LED. Tego typu naprawy mają sens głownie w przypadku matryc nietypowych, profesjonalnych, do których trudno zdobyć oryginalne lampy. Jednak cena usługi nie jest obecnie wygórowana, dlatego można rozważyć taką naprawę również w przypadku typowych matryc/monitorów.
Wymiana podświetlenia na LED najczęściej wydłuża istotnie żywotność monitora dzięki znacznemu zmniejszeniu zużycia energii a przez to ograniczeniu nagrzewania urządzenia. Dzięki temu zmniejsza również koszt eksploatacji monitora.
 

Jeszcze o naprawach w ubiegłym roku -- 02.02.2015

W roku ubiegłym naprawiliśmy dla Państwa niemal 1300 monitorów. Wśród marek naprawianego sprzętu przoduje Samsung i LG, potem HP i Acer. Miło nam również poinformować, że odsetek reklamacji usług  wykonanych  w 2014 roku wyniósł 0,008 czyli zaledwie 8 reklamacji na 1000 napraw monitorów. W roku 2013 było to 9 reklamacji na 1000 napraw.
 

Ceny usług w 2015 bez zmian -- 13.01.2015

Drodzy Klienci, informujemy Państwa, że w roku 2015 ceny usług serwisowych nie ulegają zmianie. Diagnozy i wyceny kosztów napraw nadal będą całkowicie darmowe. Aktualny cennik usług dostępny jest na naszej stronie: https://monitor-serwis.pl/cennik.html
Korzystając z okazji pragniemy też przypomnieć, że z uwagi na całkowity brak na rynku części zamiennych (kontrolerów), nadal nie jesteśmy w stanie naprawiać monitorów IIyama serii HDS (np. 2470HDS, 2472HDS itp.) z objawani typu: samoczynne wyłącznie się i włączanie po jakimś czasie, całkowite wyłączenie oraz brak możliwości ponownego włączenia itp.
 

Praca serwisu w okresie noworocznym -- 30.12.2014

Szanowni Państwo, w dniu 31.12 serwis monitorów czynny będzie do godziny 17:00. W dniach 2.01, 5.01, 7.01.2015 pracujemy normalnie - od godziny 11:00 do 19:00. W dniach 1.01, 3.01, 4.01 i 6.01.2015 serwis będzie nieczynny. Zapraszamy.
 

Znów Samsung 223BW i 226BW -- 15.12.2014

W ciągu ostatniego czasu najczęstszymi "pacjentami" serwisu były po raz kolejny popularne Samsungi 226BW i 223BW. Objawy: migający ekran, trudności z włączeniem, ciemny, czasem gasnący po chwili obraz itp. Objawy te często ustępują po kilku - kilkunastu minutach. Konieczne były naprawy bloków zasilaczy/inwertetów. Wymienialiśmy zużyte i uszkodzone elementy, głównie kondensatory elektrolityczne. Samsung 226BW i niemal bliźniaczy 223BW to generalnie udane modele. Naprawy są praktycznie zawsze opłacalne. Z obserwacji wynika, że naprawione monitory służą klientom jeszcze kilka lat.
 

Nowy monitor gorszy od starego? -- 02.12.2014

Do naszego sewisu przychodzą ostatnio klienci chcący naprawić swój poprzedni monitor. Okazuje się, że nowy, który zdążyli już kupić, jest gorszy od poprzednika! Faktycznie -TANIE monitory produkowane obecnie mają słąbe parametry, niedostateczne kąty oglądalności i słabą równomierność podświetlenia matrycy. Powoduje to, że obraz oglądany nieco z góry jest mało kontrastowy, wręcz mdły. Kolory są zniekształcone, na ciemnym lub jasnym tle widać plamy itp. Klienci usiłują wymienić takie monitory na inne egzemlarze, niestety nic to nie daje, gdyż jest to cecha produktu a nie wada fabryczna. W tej sytuacji, jak się okazuje, że często lepiej, a z pewnością taniej naprawić poprzedni monitor, niż kupować nowy, wyższej klasy.
 

Naprawa bloków zasilaczy - inwerterów -- 13.11.2014

Jeśli monitor nie chce się włączyć, startuje dłużej niż zwykle, wyłącza się po chwili lub w trakcie późniejszej pracy, to zwykle oznacza uszkodzenie bloku zasilacza-inwertera. Są to jedne z najczęściej spotykanych usterek monitorów LCD. Dotyczą sprzętu wszystkich producentów i zdarzają się najczęściej po raz pierwdzy po kilku latach eksploatacji.
Standardowa naprawa wykonywana jest zwykle ekspresowo. Zawsze stosujemy wysokiej jakości elementy (np. kondensatory elektrolityczne long life), co stanowi gwarancję długiej, bezawaryjnej pracy serwisowanych monitorów.
 

Utrudniony serwis monitorów Samsung T305 -- 08.09.2014

Drodzy Klienci, informujemy, że z powodu braku części zamiennych, głównie lamp CCFL, modułów t-con, kontrolerów), naprawy 30'' monitorów Samsung serii 305T są utrudnione lub w ogóle niemożliwe do wykonania. O ewentualną możliwość napraw prosimy pytać telefonicznie lub mailowo.
 

"Lider miesiąca" - LG Flatron -- 21.08.2014

Liderem ilości przeprowadzonych napraw w lipcu 2014 został LG Flatron W2246. Za każdym razem naprawiane było podświetlenie. Usuwaliśmy uszkodzenia jednego lub obu zespołow lamp CCFL. Przyczyną uszkodzeń są tu wady fabryczne i eksploatacja monitora z ustawieniem jasności na maksimum. Naprawy są przeciętnie skomplikowane ale jak najbardziej opłacalne dla klienta.
 

Godziny pracy serwisu w sierpniu bez zmian -- 01.08.2014

Informujemy, że w sierpniu serwis monitorów będzie pracował normalnie - od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00 - 19:00. Zapraszamy!
 

Naprawy monitorów Apple Cinema Display -- 21.07.2014

Rozpoczęliśmy serwis monitorów LCD firmy Apple. Naprawiamy modele Apple Cinema Display o przekątnych 20 - 27''. Możliwość napraw ograniczona jest jednak dostępnością części zamiennych. O szczegóły prosimy pytać telefonicznie bądź mailowo.
 

Godziny pracy serwisu w miesiącach letnich bez zmian -- 14.07.2014

Informujemy, że w lipcu serwis monitorów pracuje normalnie - od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00 - 13:00. Zapraszamy!
 

Naprawy telewizorów -- 30.06.2014

Od niedawana serwisujemy również telewizory LCD o przekątnych do 40''. Wykonujemy pogwarancyjne naprawy telewizorów Samsung, LG, Philips, Toshiba. Usługi świadczymy wyłącznie na miejscu - u nas w serwisie. Pozwala to na lepszą jakość i większą staranność wykonania i znaczną oszczędność dla Klienta, który nie ponosi znacznych kosztów dojazdu i/lub firmowego transportu sprzętu. Naprawy są w miarę dostępności części ekspresowe.
 

Naprawy monitorów LG serii W..43 i W..46 -- 05.05.2014

Naprawiamy monitory LG serii Flatron W...46 oraz W...43, (np. W1946, W2246, W2243TE) z typowym dla tych modeli uszkodzeniem zespołów podświetlających, zbudowanych w tym przypadku z pojedynczych świetlówek CCFL. Objawem usterki jest samoistne wygaszanie ekranu, początkowo losowe, później już za każdym razem po kliku sekundach od włączenia. Naprawy są bezproblemowe, wykonujemy je w ciągu kilku godzin. Identyczne uszkodzenia charakterystyczne są też dla monitorów innych producentów (np. HP) opartych o te same matryce produkcji LG.
 

Lider miesiąca - LG W2361V -- 10.05.2014

Liderem w ilości napraw przeprowadzonych w kwietniu 2014 został popularny monitor LG W2361V. Standardowy serwis obejmował naprawy bloków zasilacza/inwertera oraz modułów klawiatur lokalnych. Naprawy tych monitorów oceniamy jako absolutnie opłacalne i skutecznie na co najmniej 2 - 3 lata.
 

Serwis monitorów profesjonalnych ELO Touchsystems -- 24.04.2014

Od wielu lat naprawiamy również monitory dotykowe firmy ELO Touchsystems. Usuwamy usterki bloków zasilających, kontrolerów i inwerterów. Monitory profesjonalne ELO są popularne w Polsce, należą do chętnie stosowanych w aplikacjach profesjonalnych (terminale, kasy fiskalne, sterowanie urządzeń przemysłowych itp.).
 

Naprawy tylko w serwisie -- 28.03.2014

Naprawiamy monitory w serwisie - nie dojeżdżamy. Warunki serwisowe sprzyjają ekspresowemu i skutecznemu wykonaniu napraw. Nie narażają też klientów na wydatki związane z dojazdem serwisanta, bądź odbiorem i dowozem sprzętu przez serwis. Tzw. "bezpłatne dojazdy" oferowane przez niektóre firmy są ZAWSZE wliczane w ceny napraw, które są wówczas najcześciej około dwukrotnie wyzsze niż u nas.
 

Powrót AOC -- 14.03.2014

Po kilku latach powróciła na polski rynek marka niegdyś dość popularnego producenta monitorów - AOC.  W miarę możliwości nowej technologii i dostępności części zamiennych będziemy serwisować monitory tego producenta. Jak dotąd, trafiły do nas dwa egzemplarze modelu I2360P, oba szczęśliwie udało się naprawić.
 

Lider miesiąca" - FPD 2185 -- 03.03.2014

Liderem napraw w lutym 2014 został nieoczekiwanie Gateway model FPD 2185. Najczęściej naprawiany był blok zasilacza/inwertera. Usuwaliśmy uszkodzenia przetwornicy zasilającej po stronie wtórnej (standardowa wymiana kondensatorów filtrujących), po stronie pierwotnej (różne elementy uszkodzone przepięciami w sieci) oraz w części inwerterowej (elementy wykonawcze). Niestety w monitorach tych często zdarzają się uszkodzenia zespołów lamp podświetlających. Wówczas naprawa jest trudna, kosztowna i raczej nieopłacalna.
 

Utrudniony serwis monitorów Dell -- 20.02.2014

Od wielu lat naprawiamy monitory firmy Dell. Ostatnio są niestety problemy ze zakupem części zamiennych, zwłaszcza do nowszych modeli. Brakuje przede wszystkim kompletnych kontrolerów, zasilaczy. W związku z tym serwis tych monitorów jest utrudniony. Oczywiście zawsze staramy się naprawić bloki a nie wymieniać je w całości, dzieki czemu nadal możemy wykonać większość napraw. Prosimy pytać o szczegóły.
 

Monitory CRT przeszły do historii -- 01.02.2014

Już od 7 lat nie serwisujemy monitorów CRT (kineskopowych). Monitory te już dawno praktycznie wyszły z użycia. Dziś nawet ich najzacieklejsi zwolennicy wśród profesjonalistów przesiedli się na wysokiej klasy monitory LCD, spełniające najwyższe wymagania, stawiane przez zawodowców. W technice komputerowej monitory CRT odeszły więc do historii. W zastosowaniach filmowych/telewizyjnych następcą kineskopu jest ekran plazmowy, jednak i on jest stopniowo wypierany przez ekrany LCD.
 

Uszkodzenia Dell 2407WfP -- 10.01.2014

Usuwamy (nawet te trudne) uszkodzenia bloków zasilających monitorów Dell Ultrasharp 2407WFP. Terminy wykonania napraw są w tym przypadku najcześciej jednodniowe. Koszt napraw wg cennika (pozycja: naprawa monitorów 23'' i większe, naprawa skomplikowana).
 

Rok wysokiej jakości usług -- 02.01.2014

W roku 2013 wykonaliśmy 1580 napraw monitorów. Odnotowaliśmy zaledwie 17 reklamacji wykonanych usług, czyli poniżej 1% całości. To sparwia, że miniony rok jest rekordowy jesli chodzi o jakość naszych napraw. Mamy nadzieję, że rok 2014 będzie pod tym i pod każdym innym względem jeszcze lepszy.
 

Jak pracujemy w okresie świąteczno-noworocznym -- 20.12.2013

Drodzy Klienci, informujemy, że serwis będzie czynny w dniach: 23.12, 27.12, 30.12 oraz 2.01 i 3.01. W Wigilię, pierwszy i drugi dzień Świąt, Nowy Rok, Święto Trzech Króli a także wszystkie soboty i niedziele w okresie świąteczno-noworocznym nie pracujemy, w Sylwestra pracujemy do godziny 17.
 

Nowy stały klient serwisu -- 17.12.2013

Od dziś mamy kolejnego stałego klienta. Miło nam pinformować, że została nim firma FABA S.A., której naprawiliśmy już w sumie kilkanaście monitorów. Współpraca układa się jak dotąd bardzo dobrze.
 

"Lider miesiąca" - LG L1934s -- 03.12.2013

Monitor LG L1934s był już nie raz liderem miesięca w ciagu ostatnich kilku lat. W listopadzie 2013 znów naprawialiśmy ich najwięcej. Objawem uszkodzenia monitora jest gaśnięcie ekranu w czasie od sekundy do nawet kilku godzin od włączenia monitora. Przyczyną jest uszkodzenie zespołów lamp podświetlających panel LCD. Naprawy zaliczają się do standardowych, wykonujemy je od kilku lat według sprawdzonej technologii.
 

Uniwersytet Warszawski nowym stałym klientem serwisu -- 15.11.2013

Z przyjemnością informujemy, że do grona stałych klientów serwisu monitorów L*ELEKTRONIK dołączył Uniwersytet Warszawski, któremu już od pewnego czasu naprawiamy przeróżne modele monitorów. Nasza współpraca będzie się na pewno świetnie układała.
 

"Lider miesiąca" - Samsung 2232BW -- 12.11.2013

W minionym miesiącu najczęściej serwisowaliśmy Samsunga 2232BW. Były to przeważnie naprawy nieskomplikowane - standardowe, obejmowały głównie bloki zasilacza/inwertera, rzadszej uszkodzenia matryc i świetlówek. Uważamy, że były absolutnie opłacalne, gdyż ogólny stan tych monitorów jest zwykle dobry, co rokuje jeszcze długą, bezawaryjną pracę.
 

Zapraszamy na Facebook'a! -- 02.11.2013

facebook naprawa monitorow Zajrzyj na nasz profil na Facebook'u. Znajdziesz tam informacje o aktualnych promocjach, nowościach serwisowych, porady eksploatacyjne i ciekawostki związane z tematem monitorów.
Polub nas, na pewno nie pożałujesz! :)
 

Czy naprawy monitorów są opłacalne? -- 21.10.2013

Oczywiście! Z naszych obserwacji wynika, że przeciętny czas bezawaryjnej pracy monitorów po wykonanych u nas naprawach wynosi prawie 3 lata. Dostajemy więc blisko trzy lata eksploatacji za cenę usługi w okolicach 80-110 złotych, czyli rocznie ok. 30 złotych. Nowy, obecnie produkowany monitor wystarczy maksymalnie na około 5 lat i kosztuje minimum 300 złotych, zaś wyższe modele znacznie drożej. Tutaj roczny koszt eksploatacji to minimum (!) 60 złotych, więc dwukrotnie więcej niż w przypadku naprawy. Należy dodać, że często nowe monitory psują się już po 2 - 3 latach i wówczas koszty ich eksploatacji sposób rosną.
 

Serwis monitorów HP serii 2x11x bywa niewykonalny -- 12.10.2013

W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie serwisować większości uszkodzeń monitorów HP serii 2x11x. W monitorach tych (np. w dość popularnym HP 2311x) uszkodzeniu ulegają płyty główne. Są one niestety niedostępne na rynku, niemożliwa jest również ich naprawa z uwagi na brak specjalistycznych części zamiennych. Objawami uszkodzeń są: wyłącznie się monitora po pewnym czasie od podłączania do sieci, po podaniu sygnału, migotanie kontrolki zasilania, brak reakcji na włącznik itp.
 

Biblioteka Narodowa nowym stałym klientem serwisu -- 08.10.2013

Z przyjemnością informujemy, że do grona stałych klientów naszego serwisu monitorów dołączyła Biblioteka Narodowa, której naprawiliśmy już kilkanaście monitorów. Jesteśmy pewni, że nasza współpraca będzie się nadal świetnie układała.
 

Samsung synchmaster E1920 -- 03.10.2013

Rozpoczęliśmy serwis monitorów Samsung Synchmaster E1920. Uszkodzeniom ulegają najczęściej bloki zasilaczy i regulatorów LED. Jak dotąd naprawy są nieskomplikowane - ceny wg cennika, poz. "naprawy standardowe".
 

Problemy z naprawami monitorów Dell e1910 -- 01.10.2013

Z uwagi na brak dostępności kompletnych płyt głównych monitorów Dell serii e1910c, ewentualny serwis tych monitorów jest utrudniony lub wręcz niemożliwy. W większości przypadków uszkodzenia tego modelu związane są właśnie z awariami płyt głownych, które sš w praktyce nienaprawialne.
 

"Lider miesiąca" - Samsung 931C -- 10.09.2013

W sierpniu naprawiliśmy bardzo często popularne kilka lat temu monitory Samsung Synchmaster 931C. Monitory trafiają do nas najczęściej z prostym uszkodzeniem bloku zasilacza i inwertera. Naprawy wg sprawdzonej technologii (wymieniamy wszystkie budzące wątpliwości elementy) są skuteczne i wystarczaja zwykle na kilka lat eksploatacji.
 

Serwis monitorów Samsung Serii SA -- 28.08.2013

Informujemy Państwa, że prowadzimy pogwarancyjny serwis monitorów Samsungów serii SA (350, 450, 550). Najczęstszym uszkodzeniem tych monitorów jest usterka pamięci flash kontrolera, objawiająca się brakiem reakcji na podłączenie do komputera (komunikat "Brak sygnału") lub przejściem w tej sytuacji w stan uśpienia. Naprawy wykonujemy najczęściej w ciągu jednego dnia. Ceny napraw według cennika.
 

Większość napraw monitorów lcd możemy wykonać w ciągu godziny -- 15.08.2013

Przypominamy Państwu, że większość napraw popularnych modeli monitorów firm Samsung i LG możemy wykonać w ciągu ok. godziny. Cena takiej usługi jest w ramach letniej promocji identyczna jak cena usługi standardowej i wynosi w wiekszości przypadków 80 - 90 złotych (wg cennika). Monitor musi zostać u nas na dłużej tylko wówczas, gdy nie mamy u siebie potrzebnych podzespołów lub kiedy wymaga obserwacji/wygrzewania. Generalnie jest to rzadko konieczne.
 

Serwis będzie czynny w dniu 16.08 normalnie -- 12.08.2013

Informujemy, ze w dniu 16.08 serwis monitorów będzie czynny normalnie. Zapraszamy Państwa od godziny 13 do 19.
 

W czerwcu najczęściej trafaiły do nas Synchmaster'y 740 i 940 -- 10.07.2013

W czerwcu naprawialiśmy najczęściej popularną serię monitorów Samsunga 740 - 940. Trafiały do nas ze standardowymi uszkodzeniami bloków zasilacza i inwertera. Usunięcie usterek jest stosunkowo proste i można je wykonać szybko (zwykle ok. godziny). Koszt takiej ekspresowej naprawy to zwykle 80 złotych.
 

Nowy stały klient naszego serwisu -- 28.06.2013

Miło nam poniformować, że do grona stałych klientów serwisu monitorów dołączyła Polska Agencja Prasowa - PAP.
 

"Lider miesiąca" - LG Flatron W1942T -- 07.06.2013

W maju naprawiliśmy najczęściej popularne kilka lat temu na naszym rynku monitory LG W1942T ze złożonym uszkodzeniem bloku PWI - zasilacza/inwertera. Na przestrzni ostatnich lat przez nasz zakład przeszło okło 200 sztuk tych monitorów. Po naszych naprawach żaden z nich do nas jeszcze "nie wrócił". Naprawy były i są więc skuteczne. Naprawiamy równiez często większe odmiany z tej serii: W2042 i w2242 również z uszkodzeniami bloków zasilacy/inwerterów.
 

Ciekwa firma wchodzi do Polski -- 03.06.2013

Nie, tym razem to nie o monitory chodzi :) Na początku czerwca oficjalnie weszła do Polski amerykańska firma Synergy Worldwide. Firma znana jest w świecie z produkcji rewelacyjnego suplementu diety poprawiajacegio stan układu krązenia i nie tylko - Proargi 9 Plus. Synergy oferuje też praktycznie każdemu bardzo dobre warunki współpracy biznesowej lub po prostu dorobienia paru groszy.
 

Problemy z naprawami Samsung Synchmaster P2370 -- 06.05.2013

Z uwagi na praktyczny brak na rynku modułów kontrolera ("płyty głownych"), cześć napraw modelu SyncMaster P2370 jest niemożliwa do wykonania, bądź wiąże się z długim okresem oczekiwania i wysoką cena usługi. Więcej szczegółów otrzymacie Państwo w kontakcie telefonicznym. 
 

"Lider miesiąca" - Samsung Synchmaster 203B -- 02.04.2013

W marcu naprawiliśmy wiele egzemplarzy popularnych na polskim rynku monitorów Samsung Synchmaster 203B. Uszkodzeniu ulegają najczęściej bloki PWI - zasilacza/inwertera. Technologia napraw jest sprawdzona - "przebieg ponaprawczy" to minimum 2 lata. Zdecydowanie warto je więc naprawiać, zwłaszcza, że oferują duży, 20-calowy ekran o rozdzielczości 1400x1050 (proporcje 4:3). Takich fabrycznie nowych monitorów już praktycznie nie ma w sprzedaży.
 

"Dlaczego należy zmniejszać jasność monitorów? -- 09.03.2013

Ograniczenie jasności w monitorach przynosi kilka korzyści:
- zmniejszenie zużycia energii elektrycznej
- zmniejszenie zmęczenia wzroku nadmierna jaskrawością
- istotne zwiększenie trwałości pozdespołów monitora
Oczywiście nie należy przesadzać - jaskrawość należy dostosowac do warunków oświetlenia zewnętrznego w taki sposób, aby pracowało się nam komfortowo. W jasnym pomieszczeniu ustawimy wiekszą, w ciemnym - mniejszą jasność. Jeśli nie wiemy jak ustawić jasność, ustawmy ją w połowie dostępnej skali - na 50%.
 

"Lider miesiąca" - Samsung Synchmaster 226BW/223BW -- 25.02.2013

W lutym naprawialiśmy wyjątkowo często monitory lcd Samsung Synchmaster 226BW i 223BW. Uszkodzenia standardowe bloku zasilacza/inwertera. Modele te serwisujemy już od kilku lat. Można śmiało stwierdzić, że dzięki stosowanym przez nas wysokiej klasy podzespołom zamiennym, skuteczność napraw jest na tyle wysoka, że 226BW i 223BW nie "wracają" do serwisu po naprawach przez kilka lat. Warto je więc naprawiać.
 

Bez pośredników taniej! -- 18.02.2013

Zachęcamy Państwa do korzystania z usług naprawczych bezpośrednio u nas. Wiele warszawskich serwisów komputerowych jest tylko pośrednikiem - monitory LCD i tak trafiają do naprawy do nas! Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że naprawa przez pośrednika jest droższa. Z naszych informacji wynika, że nawet o 100%. W przypadku firm i klientów instytucjonalnych, oddających do naprawy wiele sztuk sprzętu, oszczędości mogą być naprawdę pokaźne. Jednak nawet klient indywidualny sporo zaoszczędzi. Zapraszamy.
 

Monitory OLED na razie bardzo drogie -- 05.02.2013

Firma Sony poinformowała, że łącznie do klientów trafiło przeszło 10 tysięcy profesjonalnych monitorów TriMaster EL wykonanych w oparciu o panele w technologii OLED. Dostępne są dwie wersje: 17- i 25-calowa. Monitory te oferuja profesjonalną jakość obrazu (FullHD, 10-bitowa paleta barw, kąt oglądalności bliski 180 st.) i są wykorzystywane m.in. w medycynie do zobrazowań chirurgicznych. Niestety ze wzgledu na wysoką cenę (model 17'' kosztuje prawie 10 tys euro...), ekrany OLED jeszcze długo pozostaną niedostepne dla przeciętnego użytkownika.
 

Lepiej naprawiać monitor czy kupić inny? -- 11.01.2013

Naprawy monitorów są zwykle bardzo opłacalne. Dlaczego? Ponieważ monitor po naprawie pracuje bezawaryjnie co najmniej dwa lata, a najczęściej znacznie dłużej. Roczny koszt takiej eksploatacji nie przekracza więc 40 złotych. Nowe monitory psują się zwykle już po 3 - 4 latach, roczne koszty siegają więc 100 - 200 i więcej złotych. Zakup monitora używanego, zwłaszcza "okazyjny", obarczony jest dla odmiany znacznym ryzykiem - taki sprzet lubi się zepsuć w krótkim czasie po zakupie. Wówczas do wyjściowej ceny trzeba będzie dodać koszt naprawy. Jeśli więc lubimy nasz dotychczasowy sprzęt, jesteśmy z niego zadowoleni, zdecydujmy sie na niedrogą naprawę.
 

"Lider miesiąca" - Samsung Synchmaster 931BW -- 04.12.2012

W listopadzie naprawiliśmy najwięcej egzemplarzy Samsunga 931BW - około 30 sztuk. Wszystkie monitory z uszkodzeniami bloku zasilacza/inwertera. Drugi w kolejności model to tradycyjnie już SynchMaster 940n/b z uszkodzeniem złozonym zasilacza/inwertera - ok. 15 sztuk. Kolejne miejsca w rankingu zajmuje seria Syncmaster 740.
 

Przyszedł czas na Samsungi serii T? -- 10.11.2012

Lawinowo wzrasta ilość serwisowanych monitorów Samsung serii T (T190, T200, T220, T240, T260) również w wersji z tunerem (HD). Główną przyczyną niesprawności są uszkodzenia transformatora lamp CCFL bądź inne uszkodzenia bloku zasilacz/inwertera. Zdarza się też wypalenie samych lamp CCFL, co czyni już naprawę mało opłacalną. Prawie wszystkie przedwczesne uszkodzenia podświetlenia powstają na skutek ustawienia nadmiernej jasności monitora (>80%). Jeśli więc chcesz przedłużyć życie swojego Samsunga, ustaw mu jasność nie większą niż 70-80%.
 

Montory LED też się psują -- 21.10.2012

W serwisie zaczynają się coraz częściej pojawiać monitory z podświetleniem LED. Uszkodzenia są różne: zasilacze, kontrolery, regulatory intensywności podświetlenia, matryce LCD... Okazuje się, że "monitory LED" nie są wcale trwalsze i mniej awaryjne od swych poprzedników z podświetleniem CCFL. Stwierdzamy również, że diody podświetlające pracują często na granicy swojej wytrzymałości - w krytycznych temperaturach, co pozwala przypuszczać, że być może nie popracują dużo dłużej niż wytrzymywały świetlówki.
 

"Lider miesiąca" - Samsung Synchmaster 206BW -- 26.09.2012

We wrześniu naprawiliśmy najwięcej egzemplarzy tytułowego samsunga 206BW - przeszło 20 sztuk. Wszystkie z uszkodzeniem bloku zasilacza/inwertera, wynikającym ze zużycia elementów. Drugi w kolejności model to SynchMaster 940Fn również z uszkodzeniem zasilacza/inwertera - ok. 15 sztuk. Kolejne miejsca to inne odmiany serii 740/940.
Mogło by się wydawać, że monitory Samsung są szczególnie awaryjnie, ale tak nie jest. Po prostu są najpopularniejsze na naszym rynku, jest wiec ich najwiecej i dlatego najczęściej trafiają do serwisu.
 

Problemy ze złączem i okablowaniem HDMI lub DVI -- 15.09.2012

Zdarza się, że po podłączaniu monitora przy pomocy kabla HDMI lub DVI zaczynają się dziać różne rzeczy z obrazem. Treść pojawia się i ginie w chaotyczny bądź cykliczny sposób, czasem jest zakłócona np. kolorowymi liniami itp. Winę ponosi najczęściej kabel połączeniowy, który bywa zbyt niskiej jakości zwłaszcza do pracy w standardzie FullHD (1920/1080p), bądź przy jeszcze wyższej rozdzielczości - np. 1920/1200. Oczywiście podobne objawy może wywołać uszkodzony monitor, karta graficzna w komputerze, bądź dekoder TV, który próbujemy podłączyć.
Przed ewentualnym zakupem nowego kabla warto jeszcze sprawdzić, co się dzieje, kiedy obniżymy w komputerze rozdzielczość wyświetlanego obrazu np. do 1280/1024. Jeśli problemy ustąpią, to już niemal na pewno kabel należy wymienić na inny, o wyższej jakości.
 

Każdy monitor może być szkodliwy dla Twoich oczu! -- 24.07.2012

Mogłoby się wydawać, że ekrany LCD są dla naszych oczu bezpiecznie, bo nie emitują takiego promieniowania jak dawne monitory CRT, można więc spędzać przy nich wiele godzin bez ryzyka dla zdrowia. Naukowcy udowodnili jednak, że takie myślenie jest błędne. Długie wpatrywanie się w ekran bardzo obciąża niewielkie mięśnie w gałce oczne i prowadzi do ich zmęczenia, a w rezultacie do pogorszenia wizji i trudności w skupieniu się. Dajmy więc odetchnąć naszym oczom przez spogladanie co jakiś czas w innym kierunku, najlepiej daleko, np. przez okno.
 

Przed burzą odłącz kabel telefoniczny! -- 09.07.2012

Przed burzą należy nie tylko odłączyć od sieci wszystkie możliwe urządzenia elektroniczne ale i odłączyc przewód telefoniczny o posiadanego modemu-routera oraz od aparatów telefonicznych. Uderzenie pioruna w instalację telefoniczną potrafi doprowadzić do zniszczenia całego sprzętu komputerowego, który jest podłączony do routera.
 

Promocje wakacyjne -- 05.07.2012

W miesiącach wakacyjnych mamy zniżkę dla studentów - 10 złotych taniej za każdą naprawę po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej. Jednoczesnie przypominamy, że każdy, kto skorzystał z naszych usług przynajmniej trzykrotnie, może także liczyc na 10 złotych upustu przy kolejnych naprawach. Upusty nie sumują się jednak. Zapraszamy!
 

Pionowe pasy na matrycach S-IPS -- 03.07.2012

Niestety nie naprawiamy monitorów z panelami S-IPS (głównie firmy NEC), w których na ekranie wyskoczyły róznej szerokosci pionowe pasy. Jest to uszkodzenie matrycy LCD i nie ma sposobu TRWAŁEJ naprawy tej usterki. Należałoby wymienić kompletną matrycę, co czyni naprawy całkiem nieopłacalnymi.
 

Do końca czerwca tańsze naprawy monitorów 22' -- 16.06.2012

Pragniemy Państwa poinformować, że do końca czerwca 2012 naprawiamy monitory 22 calowe w cenie napraw monitorów o przekątnych 19-21 cali, więc standardowo po 80 złotych (90% napraw). Wyjątek stanowią wymiany matryc, kompletnych bloków i elementów podświetlenia - zespołow lamp ccfl. Zapraszamy.
 

Naprawa monitorów Samsung 27' - T2770HD -- 08.06.2012

Jak dotąd, w przypadku uszkodzenia transformatora inwerterta w monitorze Samsung T2770HD naprawa jest możliwa wyłącznie poprzez wyminę kompletnego bloku zasilacza/inwertera, a to z uwagi na brak ww transformatorów. Jest to kosztowna naprawa. Dostępnosć bloków PWB jest również ograniczona, czasem trzeba na nie poczekać.
 

Naprawy popularnych modeli Samsungów 24' -- 26.05.2012

Od dość dawna serwisujemy Samsunga SyncMaster 2493HM (d. 245B). Obecnie naprawiamy ten model w systemie kilkugodzinnym. Cena napraw wg cennika za modele 24'. W ciągu tego samego dnia naprawicie też u nas Państwo Samsungi serii T (T190, T200, T220, T240). Najczęściej uszkodzeniu ulegają bloki zasilaczy/inwerterów. Rzadziej świetlówki - wówczas opłacalność napraw jest dyskusyjna. W modelu T240 najczęściej uszkadza się transformator inwertera. Koszt naprawy wg cennika - modele 24', górna granica napraw standardowych.
 

Gasnący LG L1934 lub HP L1908W -- 28.04.2012

Monitory LG L1934W ale też HP L1908W znane są z częstego występowania usterki, objawiającej się gaśnięciem ekranu po czasie od kilku sekund do nawet kilku godzin od włączenia. Ma to charakter losowy lub systematyczny. W obu modelach zastosowano matryce LCD Innolux z pewnymi wadami fabrycznymi. Uszkodzeniu ulega jeden z zespołow lamp CCFL. Naprawiamy takie usterki w cenie 80 złotych i teminie jednodniowym. Po naprawie monitory pracują zwykle bezawaryjnie przez okres minimum 2 lat.
 

Średnie ceny napraw w I kwartale 2012 -- 25.04.2012

W ciągu ostatnich 3 miesięcy średnia cena za naprawę popularnych monitorów o przekatnej 22 cale wyniosła 85 złotych, zaś za naprawę monitorów 19' - 80 złotych. Monitory 17 calowe naprawialismy za średnio 75 złotych. Ceny napraw największych przekątnych tj. 24-27' utrzymywały się na średnim poziomie 120 złotych.
 

Uszkodzenia Samsung SynchMaster 740N, 740B, 940N, 940B, 940Fn -- 03.04.2012

Te monitory uszkadzają się niemal zawsze w sposób typowy. Objawem jest całkowite zgaśnięcie ekranu przy jednoczesnym świeceniu kontrolki zasilania, bądź gaśnięcie ekranu po sekundzie od włącznia. W obu przypadkach uszkodzony jest blok zasilacza/inwertera. Cena naprawy wg cennika (70-80 złotych), terminy jednodniowe.
W monitorach 17 calowych z tej serii zdarza się też zużycie lamp CCFL. W takim przypadku naprawy są raczej niopłacalne, zwłaszcza że towarzyszy temu najczęściej ogóle zuźycie podzespołow.
 

Naprawy monitorów lcd FPD2185 są często nieopłacalne -- 25.03.2012

Najczęstszą przyczyna niesprawności monitorów Gateway FPD2185 obok uszkodzeń modułow zasilacza/inwertera, jest obecnie zużycie/uszkodzenie jednej lub kilku świetlówek matrycy. Objawia się to gaśnieciem ekranu po krótkim lub dłuzszym czasie, nieraz całkiem losowo. Niestety z uwagi na brak odpowiedniej jakosci lamp na rynku, naprawy tego modelu stają się nieopłacalne lub niewykonalne!
 

Naprawy Hyundai W241D -- 05.03.2012

Usuwamy bez problemu wszelkie, nawet te "trudne" usterki monitorów Hyundai W241D i W240D (drgający, skaczący po nagrzaniu obraz, inne rodzje drgania, skakania). Terminy do 24h, ceny wg cennika.
 

Trwałość lamp podświetlających -- 27.02.2012

Według przeprowadzonych badań, przy jasności 80% trwałość dzisiejszych lamp CCFL pracujących w matrycy LCD wynosi TYLKO około 8000 godzin. W otwartej przestrzeni te same świetlówki będą świecić nawet około 20000 godzin. skąd różnica? Temperatura pracy lamp CCFL w zamkniętej matrycy LCD jest znacznie wyższa ze względu na słabe chłodzenie, co skraca im życie.  Przy ośmiogodzinnej pracy przez 5 dni w tygodniu zużycie lamp nastąpi już po 3-4 latach. Oczywiście w przypadku jasności 100% stanie się to jeszcze znacznie szybciej.
 

Nie serwisujemy HP LP3065 -- 12.02.2012

Z uwagi na kompletny brak dostępności części zamiennych do płyty kontrolera i procesora sygnałowego, jak również brak kompletnych ww płyt, musielismy zrezygnować z serwisowania monitorów HP LP3065.
 

Zmniejsz jasność monitora! -- 24.01.2012

Dbaj o oczy, środowisko i własną kieszeń! Czy wiesz, że pracując z maksymalną jaskrawością, Twój monitor zużywa prawie dwukrotnie więcej energii, niż kiedy pracuje z jasnością optymalną dla wzroku ludzkiego? Wejdź w menu monitora i sprawdź, jak jest ustawiony pasek jasności. Powinien mieć wartość z zakresu 50-70%. Producent często domyślnie ustawia 100%, wówczas ekran wręcz razi oczy, męcząc je bardzo.
 

Naprawy w godzinkę -- 15.01.2012

Standardowy czas naprawy nie przekracza 24 godzin. Jednak po wcześniejszym umówieniu, klientom z odległych zakątków, o ile to tylko możliwe, naprawiamy monitory w ciągu 40 minut do godziny!
 

Jak doładować telewizję n na kartę -- 03.01.2012

Jak doładować n na kartę? Jaki jest nasz indywidalny numer konta w n? Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją "krok po kroku".
 

Kalibracja telewizorów Sharp le830 -- 14.12.2011

Zapraszamy użytkowników telewizorów serii Sharp le830 do wypróbowania naszych ustawień ("kalibracji") kolorystycznych: Kalibracja Sharp le830. Ustawienia te są owocem wielodniowych prób i doświadczeń. Kliknij!
 

Czyszczenie ekranów monitorów LCD -- 10.09.2011

Jak czyścić ekran mojego monitora lub telewizora? Prosimy o zapoznanie się z kilkoma cennymi radami. Okazuje się, że wyczyszczenie ekranu nie jest skomplikowane, nie wymaga też specjalistycznych środków, jednak wskazana jest ostrożność. Kliknij!