Kilka słów o naprawach monitorów w naszym serwisie

 • Mamy 25-letnie doświadczenie w naprawie monitorów ekranowych LCD - najstarszy serwis monitorów w Warszawie.
 • Specjalność to naprawy monitorów Samsung, LG Flatron, Gateway, HP, BenQ, Dell, Acer, jednak możemy również naprawić praktycznie każdy monitor innej marki.
 • Naprawiamy wyłącznie monitory i innego rodzaju ekrany, nie jesteśmy tzw. "serwisem rtv", naprawiającym "wszystko".
 • Każda naprawa monitora poprzedzona jest nieodpłatną diagnozą. Klient ponosi jedynie koszty przeglądu oraz demontażu/montażu urządzenia.
 • Stosujemy najwyższej jakości podzespoły zamienne, co gwarantuje długą, bezawaryjną pracę naprawianych urządzeń!
 • Po dokonaniu naprawy, jeśli zachodzi taka potrzeba, monitor jest poddawany wielogodzinnemu wygrzewaniu, by stwierdzić, czy naprawa została wykonana właściwie.
 • Nieodpłatnie, w ramach naprawy, czyścimy również profesjonalnie ekran monitora LCD, monitor jest też odkurzany wewnątrz.
 • Każda naprawa monitora objęta jest 9 miesięczną gwarancją! Czas wykonania nie przekracza zwykle 24 godzin!
 • Naprawy wykonywane są na miejscu - nie podzlecamy nikomu, co gwarantuje dobry kontakt klienta z serwisantem, wysoką jakość napraw i w oczywisty sposób obniża cenę usług!
 • Nawiasem: nie istnieje coś takiego jak "bezpłatny dojazd". Koszt dojazdu firmy zawsze wliczają w cenę usługi.

Uszkodzenia monitorów LCD

Najczęściej spotykanym uszkodzeniem jest brak podświetlenia matrycy ("czarny ekran", ekran gasnący po chwili od włączenia, migocący itp.). Zwykle spowodowane jest to uszkodzeniem świetlówki lub tzw. inwertera świetlówek, rzadziej diod LED. Innym, częstym objawem uszkodzenia jest brak mozliwości uruchomienia monitora (kontrolka zasilania nie świeci lub błyska itp.). Zdarza się też, że monitor wyłącza się po chwili samoczynnie, migoce po włączeniu lub pozwala uruchomić dopiero po dłuższym czasie. Przeważnie są to awarie wewnętrznego zasilacza.
Usunięcie tych popularnych usterek nie jest drogie (patrz cennik: naprawa standardowa), w każdym razie jest nieporównanie tańsze niż zakup nowego monitora! Terminy takich napraw są krótkie, zwykle jednodniowe. A oto lista często naprawianych przez nas monitorów LCD.

Uszkodzenia podświelenia w telewizorach

Jedną z najczęstszych usterek telewizorów LCD/LED jest awaria podświetlenia ekranu. Objawia się całkowicie ciemnym ekranem przy czym dźwięk pozostaje słyszalny. Zdarza się, że treść obrazu jest nieco widzialna przy silnym oświetleniu np. latarką. Uszkodzeniu ulegają tu najczęściej diody LED, podświetlające ekran LCD. W nielicznych przypadkach za brak obrazu odpowiada układ zasilający wspomniane diody.

Postępujące uszkodzenie diod LED objawia się występowaniem na ekranie ciemniejszych obszarów - plam. Występują one w miejscach diod, które przestały świecić. Zdarzają się również plamy/punkty świecące mocniej. To objaw oderwanych od diod dyfuzorów (rozpraszaczy światła). Generalnie ekran ciemnieje. Ostatnim akordem jest zwykle kompletny zanik podświetlenia.

Naprawa polega na wymianie kompletnego podświetlenia matrycy na nowe i oryginalne. Niestety nie należy do tanich, koszt waha się w okolicach 280 - 470 złotych, w zależności od przekątnej ekranu.

Naprawa monitora w godzinkę?

Standardowy czas naprawy nie przekracza 24 godzin. Jednak po wcześniejszym umówieniu, klientom z odległych zakątków, o ile to tylko możliwe, naprawiamy monitory w ciągu 40 minut do godziny! Zapraszamy więc klientów z odleglejszych dzielnic Warszawy: Ursynowa, Mokotowa, Woli, Śródmieścia tym bardziej, że macie Państwo do dyspozycji metro, z którego należy wysiąść na stacji Stare Bielany i podejść spacerkiem naszą piękną, znaną w Warszawie uliczką Płatniczą (ok. 8 minut). Można też wysiąść na stacji Słodowiec i podjechać kilka przystanków autobusem, ulicą Żeromskiego (do przystnku Przybyszewskiego). Wtedy wystarczy podejść do nas tylko ok. 200 metrów.

Monitory prosimy dostarczać do serwisu bez kabli, opakowań (chyba, że Państwu wygodniej w kartonie). Wyjątkiem są zewnętrzne zasilacze, o ile monitor jest w taki wyposażony. Należy je wółwczas koniecznie przynieść do sprawdzenia. W celu ułatwienia transportu można też zdemontować postawy.

Często wykonywane naprawy monitorów

 • Naprawy bloku zasilacza sieciowego monitora
 • Naprawa bloku inwertera lamp podświetlających
 • Wymiana pamięci eeprom/flash i wgranie firmware/oprogramowania
 • Naprawy matrycy LCD (oprócz uszkodzeń mechanicznych )
 • Wymiana lub naprawa bloku mikrokontrolera ("płyty głownej")
 • Wymiana mikrokontaktów klawiatury sterującej
 • Wymiana/naprawa gniazda zasilającego
 • Naprawa podświetlenia lub wymiana zespółow  lamp CCFL (świetlówek)
 • Modernizacja podświetlenia CCFL (świetlówki) -> LED
Powyższe naprawy zaliczają się w ok. 90% do napraw standardowych (patrz: cennik). Jedynie w przypadku braku możliwości naprawy, a co za tym idzie - konieczności wymiany kompletnych bloków, zespołow lamp CCFL lub listew LED doliczamy do naprawy ich cenę (zwykle 30 - 150 złotych). Dodatkowo przedstawiamy listę często naprawianych modeli monitorów. Należy dodać, że najczęściej naprawiamy monitory firmy Samsung, są one zresztą najpopularniejsze na naszym rynku.

Teraz już na pewno wiesz, gdzie naprawić monitor szybko i tanio, prawda? Zapraszamy!